Wołek zbożowy


Pułapki na wołka zbożowego

Walka z wołkiem zbożowym nie należy do najłatwiejszych, jednak posiadając odpowiednie narzędzia, istnieje szansa na całkowite pozbycie się tego szkodnika. Bardzo ważna jest tutaj profilaktyka – dezynfekcja magazynu, w którym mają znajdować się zapasy oraz dokładne suszenie ziarna. Jeżeli natomiast nie przyniesie to zamierzonych efektów, z pomocą przychodzą pułapki na wołka zbożowego z naszego sklepu Lampy na Owady. 

Oferujemy aż dwa produkty do skutecznej walki z tymi szkodnikami. Pierwszy to pułapka z feromonem i atraktantem do monitorowania owadów biegających. Dzięki wydzielanym zapachom zwabia i wyłapuje przemieszczające się wołki zbożowe. Idealnie sprawdzi się w magazynach spożywczych czy sklepach. 

Drugi produkt to natomiast pułapka używana do wykrywania i eliminacji szkodnika w pryzmach zboża. Tego typu artykuł jest niebywale skuteczny, gdyż zwalcza szkodniki w miejscu, gdzie rozmnażają się i żyją.

Wołek zbożowy

Wołek zbożowy jest to niewielki, ale niezwykle uciążliwy chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych. Jego ciało pokryte jest błyszczącym oraz twardym chitynowym pancerzykiem w kolorze czarnym lub brązowym. W Polsce jest to gatunek niezwykle pospolity – ze względu na szybki proces rozmnażania i doskonałe przystosowanie do rozwoju jest jednym z najgroźniejszych szkodników magazynowanego ziarna. 

Szacuje się, że może zniszczyć około 5 procent przechowywanych plonów. Żeruje między innymi w ziarnach owsa, jęczmienia, kukurydzy, pszenicy, czy ryżu. Uwielbia też produkty mączne takie jak płatki owsiane, makarony, mąki i kasze. Nie pogardzi również suchym chlebem, orzechami, czy nasionami. Produkty zaatakowane przez tego chrabąszcza nie nadają się do spożycia. 

Owad zawiera w swoim ciele alergeny, które u ludzi mogą powodować nadwrażliwość płucną bądź astmę. Na tego typu schorzenia w głównej mierze narażeni są piekarze oraz pracownicy magazynów zbożowych. Pomimo iż wołki zbożowe to szkodniki żerujące głównie w zamkniętych halach mogą zostać przeniesione do domu wraz z produktami spożywczymi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego Lampy na Owady, gdzie znajdziecie Państwo szereg wysokiej jakości pułapek na szkodniki.

Promocje
Oferty specjalne
Katalog produktów
14 dni na zwrot
Mosja Moel
Misja Moel
Video
MO-EL www.lampynaowady.eu skuteczne lampy owadobójcze
www.lampynaoady.eu MO-EL lampa owadobójcza Insectivoro
www. lampynaowady.eu MO-EL elektryczne ogrzewanie promienniki ciepła
www. lampynaowady.eu Guadalupa promiennik ciepła 1200W MO-EL
Dostawa
  • przesyłka po wpłacie na konto lub online - koszt 16 zł (brutto) - świetlówki UV-A - żarniki - 17 zł (brutto)
  • przesyłka za pobraniem - koszt 21 zł (brutto) - świetlówki UV-A-żarniki 22 zł (brutto)
Dostawa
Płatności
www. lampynaowady.eu Guadalupa promiennik ciepła 1200W MO-EL

Santander Bank Polska S.A
26 1090 1883 0000 0001 3237 6292