regulamin sklepu internetowego

  • Oferty specjalne

  • 14 dni na zwrot towaru

Misja Moel

VIdeo

Dostawa

  • przesyłka po wpłacie na konto lub online - koszt 16 zł (brutto) - świetlówki UV-A - żarniki - 17 zł (brutto)
  • przesyłka za pobraniem - koszt 21 zł (brutto) - świetlówki UV-A-żarniki 22 zł (brutto)

Płatności


Santander

26 1090 1883 0000 0001 3237 6292

Filtruj według

Wołek zbożowy

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pułapki na wołka zbożowego

Walka z wołkiem zbożowym nie należy do najłatwiejszych, jednak posiadając odpowiednie narzędzia, istnieje szansa na całkowite pozbycie się tego szkodnika. Bardzo ważna jest tutaj profilaktyka – dezynfekcja magazynu, w którym mają znajdować się zapasy oraz dokładne suszenie ziarna. Jeżeli natomiast nie przyniesie to zamierzonych efektów, z pomocą przychodzą pułapki na wołka zbożowego z naszego sklepu Lampy na Owady. 

Oferujemy aż dwa produkty do skutecznej walki z tymi szkodnikami. Pierwszy to pułapka z feromonem i atraktantem do monitorowania owadów biegających. Dzięki wydzielanym zapachom zwabia i wyłapuje przemieszczające się wołki zbożowe. Idealnie sprawdzi się w magazynach spożywczych czy sklepach. 

Drugi produkt to natomiast pułapka używana do wykrywania i eliminacji szkodnika w pryzmach zboża. Tego typu artykuł jest niebywale skuteczny, gdyż zwalcza szkodniki w miejscu, gdzie rozmnażają się i żyją.

Wołek zbożowy

Wołek zbożowy jest to niewielki, ale niezwykle uciążliwy chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych. Jego ciało pokryte jest błyszczącym oraz twardym chitynowym pancerzykiem w kolorze czarnym lub brązowym. W Polsce jest to gatunek niezwykle pospolity – ze względu na szybki proces rozmnażania i doskonałe przystosowanie do rozwoju jest jednym z najgroźniejszych szkodników magazynowanego ziarna. 

Szacuje się, że może zniszczyć około 5 procent przechowywanych plonów. Żeruje między innymi w ziarnach owsa, jęczmienia, kukurydzy, pszenicy, czy ryżu. Uwielbia też produkty mączne takie jak płatki owsiane, makarony, mąki i kasze. Nie pogardzi również suchym chlebem, orzechami, czy nasionami. Produkty zaatakowane przez tego chrabąszcza nie nadają się do spożycia. 

Owad zawiera w swoim ciele alergeny, które u ludzi mogą powodować nadwrażliwość płucną bądź astmę. Na tego typu schorzenia w głównej mierze narażeni są piekarze oraz pracownicy magazynów zbożowych. Pomimo iż wołki zbożowe to szkodniki żerujące głównie w zamkniętych halach mogą zostać przeniesione do domu wraz z produktami spożywczymi.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego Lampy na Owady, gdzie znajdziecie Państwo szereg wysokiej jakości pułapek na szkodniki.