regulamin sklepu internetowego

  • Oferty specjalne

  • 14 dni na zwrot towaru

Misja Moel

VIdeo

Dostawa

  • przesyłka po wpłacie na konto lub online - koszt 16 zł (brutto) - świetlówki UV-A - żarniki - 17 zł (brutto)
  • przesyłka za pobraniem - koszt 21 zł (brutto) - świetlówki UV-A-żarniki 22 zł (brutto)

Płatności


Santander

26 1090 1883 0000 0001 3237 6292

Zwalczanie os

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Pojawienie się gniazda os w bliskim otoczeniu domu, garażu, altanki, bądź tam, gdzie bawią się dzieci, stanowi nie lada problem. Ich zwalczanie wymaga szybkiego i profesjonalnego działania, bowiem użądlenia przez te owady są bardzo bolesne, a dla osób uczulonych mogą być nawet zagrożeniem życia.

Na co należy uważać podczas zwalczania os?

Pierwszym, nad czym musimy się zastanowić, dostrzegając gniazdo os jest to, w jaki sposób chcemy go usunąć. Należy pamiętać, że Straż Pożarna zajmuje się likwidowaniem wyłącznie wtedy, gdy gniazdo znajduje się w budynku użyteczności publicznej. Zatem jeśli chcemy pozbyć się tych owadów z prywatnej posesji, musimy zastanowić się, czy chcemy wynająć specjalistyczną firmę zajmującą się tępieniem os czy spróbować usunąć je sami. Należy pamiętać jednak, że powierzenie tego obowiązku profesjonalnej firmie często wiąże się z wysokimi kosztami. 

Jeżeli zdecydujemy się na zwalczanie os na własną rękę, musimy pamiętać, przed czym powinniśmy się wystrzegać. Przede wszystkim nie wolno palić gniazda os – wykonane są bowiem z cienkiej celulozy, która jest łatwopalna i może spowodować duże zagrożenie pożarowe. 

Zalanie gniazda os również nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ owady stają się wtedy agresywne i zaczynają atakować. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku strącenia gniazda kijem – istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo masowego ataku oraz użądlenia.

Jak skutecznie pozbyć się os?

Wiele osób zadaje sobie zatem pytanie jak skutecznie wytępić osy? Jeżeli zdecydujemy się sami usunąć ich gniazdo, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim należy zainwestować w dobrej jakości:

  • kurtkę pszczelarską,
  • spodnie pszczelarskie,
  • kapelusz pszczelarski,
  • rękawice pszczelarskie. 

Taki strój będzie chronił przed ewentualnym atakiem oraz ukąszeniem przez osy. Oprócz odzieży pszczelarskiej dobrze jest zainwestować również w gaśnice na osy, która skutecznie zwalczy dorosłe osobniki owadów. To najbezpieczniejszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób na pozbycie się os.

Odzież pszczelarska w sklepie MO-EL

W sklepie internetowym MO-EL znajdziecie Państwo kompletny strój pszczelarski, który pomoże uchronić się przed ewentualnym użądleniem przez osy. Oferujemy wysokiej jakości rękawice pszczelarskie z elastycznym mankietem ułatwiającym zdejmowanie. W naszym sklepie nie mogło też zabraknąć spodni pszczelarskich z elastycznym pasem i zakończeniami nogawek, które chronią ciało przed przedostawaniem się owadów. 

Ostatnim już elementem odzieży pszczelarskiej dostępnym w sklepie internetowym MO-EL jest kurtka z wbudowanym kapeluszem pszczelarskim, który zapobiega przedostawaniu się owadów w okolice twarzy. Produkt jest zapinany na wygodny suwak błyskawiczny, dzięki czemu łatwo go zdjąć i założyć.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ciekawą ofertą odzieży pszczelarskiej, która będzie idealna nie tylko do zwalczania gniazd os.