Bombex Farumy, 1 L
Bombex Farumy, 1 L

Bombex Farumy, 1 L

BOMBFAR001L
Obecnie brak na stanie
819,00 zł Brutto

665,85 zł netto

Preparat owadobójczy Bombex Farumy w formie oprysków do eliminacji owadów latających i biegających. Stosowany jest w formie rozrzedzonego roztworu i dedykowany do terenów otwartych (ogródków działkowy, ogrodów rekreacyjnych, boisk piłkarskich) oraz powierzchni zamkniętych (budynków użyteczności publicznych, pomieszczeń biurowych, handlowych, usługowych. Może być także wykorzystany do zwalczania owadów w pomieszczeniach służących do produkcji lub przechowywania żywności (masarnie, sklepy, opróżnione spichlerze i magazyny gospodarcze) oraz w środkach transportu zbiorowego.
ŚRODEK ZWALCZA: mrówki, pluskwy domowe, muchy, pleśniakowca lśniącego i jego larwy, komary, roztocza, karaczany-prusaki, osy i szerszenie.

 

Bezpieczne płatności

 

Szybka wysyłka

 

14 dni na zwrot

Zostaw swój numer, oddzwonimy do Ciebie.

 

Substancja czynna: cyfenotryna 10,72%, praletryna 1,1%

BOMBEX FARUMY jest skuteczny w zwalczaniu owadów latających oraz biegających. Efekt biobójczy utrzymuje się do 90 dni w zależności od warunków środowiskowych, typu powierzchni, na której wykonano opryskiwanie. W razie potrzeby powtórzyć zabieg.

Nie należy mieszać BOMBEX FARUMY z innymi produktami (biocydami lub środkami dezynfekującymi).
 

Dawkowanie: 100ml preparatu/5L wody. Stosować 50ml cieczy roboczej na m2.


Zwalczanie owadów latających i biegających w pomieszczeniach użytkowych

W miejscach, gdzie istnieje możliwość, że ludzie lub zwierzęta mogą mieć kontakt z opryskiem, opryskiwanie ograniczyć do pęknięć oraz wyrw w  powierzchni lub rozpylić na terenach wokół budynków, tworząc w ten sposóg barierę chroniąca przed owadami.

Przed wykonaniem opryskiwania zamknąć okna oraz drzwi. Otworzyć je po upłynięciu co najmniej 30 minut od zastosowania produktu.

Przed wejściem do pomieszczenia, w którym wykonano opryskiwanie, należy dobrze wywietrzyć pomieszczenie oraz upewnić się, że powierzchnie są suche.
 

Zwalczanie gniazd os i szerszeni – działanie po 24h od zastosowania produktu

Opryskiwanie wykonać w miejscach, w których zwykle gromadzą się owady latające: ramy okienne, drzwiowe, jasne ściany, sufity, kolumny, rurociągi itp.

W przypadku zwalczania os i szerszeni, obficie rozpylić ciecz użytkową bezpośrednio do wnętrza gniazda lub jego otworów wejściowych aż do  nasycenia gniazda płynem. Zabiegi wykonywać tylko o zmierzchu lub w czasie kiedy aktywność owadów wokół gniazda jest najmniejsza.

Zabieg wykonać za pomocą odpowiedniego opryskiwacza zaopatrzonego w długą lancę. Nosić odpowiednie ubranie/sprzęt ochronny, aby zapobiec ewentualnym urazom (całkowite zabezpieczenie twarzy oraz dróg oddechowych, odzież ochronna, skórzane rękawice i buty). Gniazdo po zabiegu usunąć. Opryskiwanie wykonać z dala od ludzi i zwierząt.

 
Zwalczanie gniazd mrówek

Po kontakcie z cieczą użytkową, mrówki przenoszą na swoim ciele wiele mikrokapsułek zawierających insektycyd. W ten sposób preparat dostaje się do wnętrza gniazda, gdzie mikrokapsułki uwalniają substancję czynną, która stopniowo powoduje wymieranie mrówek, ich poczwarek, królowej i całego gniazda.

Opryskiwanie wykonać na powierzchni 1 m2 wokół wejścia do gniazda i na szerokości 10 cm na ścieżce uczęszczanej przez owady w kierunku gniazda.


Zastosowanie cieczy użytkowej  w pomieszczeniach rolniczych (stajnie, obory, chlewy, kurniki), zabudowaniach gospodarskich i mleczarniach.

BOMBEX®FARUMY można stosować w obecności zwierząt, jednak nie stosować bezpośrednio na zwierzęta.

W przypadku zastosowania formulacji w kurnikach, zgodnie z zasadami dobrej praktyki rolniczej, zaleca się usunięcie jaj przed wykonaniem opryskiwania.

Wykonywać opryskiwanie czystych i suchych powierzchni, dokładnie pokrywając roztworem pęknięcia i szczeliny powierzchni. Zwrócić szczególną uwagę na miejsca gromadzenia się owadów. Podczas zabiegu, nie dopuszczać do spływania nadmiaru cieczy użytkowej.

Producent: GAT Austria

Kategoria użytkowania
Profesjonalny i powszechny
Stawka VAT
VAT 23%
Wymagane rękawice ochronne
Tak
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
Tak
Numer pozwolenia
6982/17
Zagrożenie dla środowiska
Tak
Wymagana odzież ochronna
Tak
Grupa pestycydów
TAK
Brak komentarzy